Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z dmuchawą

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z dmuchawą

    Witaj

  • #2
    Problem z dmuchawą

    Szukałem ale nic podobnego nie znalazłem, mam problem z dmuchawą, mianowicie dzisiaj przy dość sporych mrozach dmuchawa na postoju pracuje bez problemów(może trochę głośniej), w trakcie normalnej jazdy też nie zauważyłem zmian, problem pojawia się przy hamowaniu kiedy przód samochodu się pochyla wtedy dmuchawa "buczy" głośno tak jakby wirnik się poluzował i o coś obcierał. Czy ktoś miał podobny problem, i może coś podpowiedzieć?
    1.9TDI ALH 148,6km + 311Nm

    Komentarz


    • #3
      Ja miałem podobnie, ale mi prykała non-stop (tak jak jakimś kawałkiem plastiku po szprychach). Wymontowalem, bo myślalem, że może jakiś kabelek albo wyważenie .. ale nie znalazłem przyczyny. Pojechałem do ASO (to było gdy auto było na gwarancji) i musiałem się trochę podenerwować slownie, żeby mi wymienili na cichą - i w koncu się udało. nowa nie "pykała".
      Do dziś nie wiem co to było.
      Ale nie zrażaj się moją opowieścią tylko odkręć tych kilka wkrętów i zobacz. Może przesunęła się jakaś blaszka od wyważenia, albo masz tam np. kawałek jesiennego liścia :twisted:
      Jarek "Vinci"

      Komentarz


      • #4
        Moja dmuchawa cały czas piszczy.Może ktoś z was ma jakieś zdjęcia gdzie to należy odkręcic ?

        Komentarz


        • #5
          Pewnie łożyska/panewki na wirniku się zacierają i słychać piszczenie/buczenie, które może pojawiać się albo nasilać przy przyśpieszaniu/hamowaniu, bo wtedy wirnik jest jakby przechylany siłą bezwładności. Nie wiem jak jest w OI ale w Cordobie wystarczyło zdjąć osłonę nad nogami pasażera, odkręcić jedną śrubkę zabezpieczającą i po przekreceniu o jakieś 45st obudowy silnika wychodził on cały na zewnątrz. Może tutaj jest podobnie.
          U mnie w Seacie przesmarowanie łożysk na osi silnika i ogólne przedmuchanie sprężonym powietrzem pomogło dożywotnio...
          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

          Komentarz


          • #6
            Jestem kierowcą i jeżdziłem wieloma autami z grupy VW-na i wiem ,że to jest słaby punkt tych sprzętów .Objawy piszczenia różne ,przeważnie na zimnie.
            KOZIEŁ

            Komentarz


            • #7
              DARIO1970_2008, a po czym wnosisz, że jest to slaby punkt??? ja jeżdżę w rodzinie VW od 20 lat i NIGDY nie mailem problemu z piszczącą czy też stukającą dmuchawą. moim zdaniem jest to kwestia użytkowania :wink:

              Komentarz


              • #8
                ufo, Może i tak ,miałem felicje ,jeżdże nie wiem którym już VW w pracy i wiem jedno ,że często po jakimś czasie dmuchawy -dokładnie silniczki w nich dawały o sobie znać.a co do eksploatacji to powiem ,ze Felka miała ok.60tys przebiegu ,aWV T -4 ok.200tys.np.kolega ma Passata chyba2004 rocznik i też ma ten problem(piszczenie w zimę)
                KOZIEŁ

                Komentarz


                • #9
                  DARIO1970_2008, ale nowinki...jeśli idzie o mnie to jetta, passat, cordoba i ostatnio leon nie wydali żadnego jęku z okolic dmuchawy a zrobiłem na tych autach ok. 400 tys.km., mój tata ujeżdża felkę od 11 lat, żadnych problemów, szwagier ma octę od 5 lat, żadnych problemów, mógłbym jeszcze parę znajomskich wyróżnić, ale nikt się nie skarży na piszczące dmuchawy...chyba są to czyste przypadki, albo funkcjonuje coś dobrze albo źle :wink:

                  Komentarz


                  • #10
                    bzykacz, mam tak samo od pojawienia się dużych mrozów (ok -14).
                    Ale dzisiaj (tylko -2 stopnie) problemu już nie ma - samo ucichło

                    Komentarz


                    • #11
                      No i ja mam to samo z dmuchawą piszczenie a raczej można to porównac dotakiego świergotania ciągłego połaczonego z cichym buczeniem.KOlega powyzej opisał nam jak mozna dostać sie do dmuchawy w Cordobie a czy moze jednak ktoś napisac jak to sie ma w OCTAVI 1 bo w sumie chyba jest to portal nastawiony głównie na te auta a nie inne
                      Heya

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez PILU
                        a czy moze jednak ktoś napisac jak to sie ma w OCTAVI 1
                        Forum - Octavia Club Polska
                        Skoda Superb II Ambition
                        2.0 TDI CR 170 KM

                        https://www.facebook.com/kjautoelektronika/

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X